Články a názory na tomto blogu jsou pouze mé vlastní (a více či méně ironické), a mohou se časem měnit. Blog slouží čistě pro zábavu a odreagování. Vznikl za mých pubertálních časů, a v té podobě zůstává dodnes. Odpusťte dospělému člověku, že se rád vrací do svých rozjívených let. ☺☻♥

Živé stromečky a zmalované missky

31. january 2016 at 1:15 | Panda aneb M_Y |  Blábolení
Dneska večer jsem zjistila, že náš malý stromeček koupený na Vánoce opravdu není jen větvičkou zabodnutou v hlíně, ale opravdovou živou, dýchající flórou. Vyrašil mu totiž nahoře na špičce malý, svěže zeleňounký výhonek, a já kolem něj křepčila jak divá skoro půlhodinu a zálibně čichala vůni jehličí. Až jsem se divila, jakou mi to udělalo radost - ale přeci jen, takový krásný kus nového života v jinak zaprášeném bytě je třeba si náležitě užít. Zas mi to připomnělo, jak ráda jsem venku, a jak se těším na to, až zase budu v lese na ostrůvku krmit veverky a sýkorky. Jo, na to se Finsko vyplatí.

Jako naprostý protiklad jsem se teď těsně před spaním dobrala nějakým záhadným způsobem k článku o Miss Face (díky kterému ještě nespím a smolím tenhle článek. Asi mi to nedá spát.) Tak jsem šla zjistit, co to tahle soutěž o lajcky pojato nejhezčí xicht je, a ona je to víceméně charitativní soutěž schovaná za to, že hledá krásu a půvab nezávisle na mírách, a podobný kecy.
No, schválně sem si pak našla další stránky jako například Českou Miss, a koukla do pravidel.
Přátelé... moc by mě zajímala jedna věc.
V prvé řadě - proč se do soutěže (ani jedné, ani druhé) mohou přihlásit pouze svobodné a bezdětné? Chápu to tak, že pro budoucí modelku není žádoucí být vdaná, aby se mohla v různých kampaních tulik k nejrůznějším chlapům a svlékat z nejrůžnějších účelů, a děti stejně jenom otravují život a zdržují od práce? Nebo jako CO?
Navíc, i na soutěž "bez důležitosti vaší váhy či výšky" musíte přijít a na castingu se ukázat v bikinách. A já si naivně myslela, že jde fakt o ten obličej. Ne, je to nämlich to samý jako standartní misska.
A jako bonus, když jdete do tý standartní missky, tak už jen za to, že přijdete na casting, dostanete poukázku ke konzultaci/návštěvě plastického chirurga.
WHAT.

Lidi, já nevím, jak se díváte na soutěže krásy. Pro mě je všechno, kde se hodnotí nějaký celonárodní nebo celosvětový vkus, prostě blbost k zaplácnutí času a k rozházení peněz, a byť modelkám neberu, že jejich práce je tvrdá, nic mi to zkrátka neříká. A když už se teda musí pro rozptýlení znuděných lidí dělat soutěže krásy - tak proč ty holky musí zmalovat jako standarní bárbí? Není to potom soutěž o nejlepšího mejkap a hair-stylistu? No vlastně je. Proč teda aspoň neudělají miss, kd ty holky opravdu budou samy za sebe se svým vlastním xichtem, kde je nebudou učit věty co říkat a jak se usmívat, ale hodí je do jámy lvové tak, jak je rodiče stvořili? Tak nějak vlastně už pěkných pár let čekám, jestli se toho dočkám. Asi bych tu telku kvůli tomu i tak nesledovala, ale byl by to v jistém smyslu pro lidi pokrok. Přijímat krásu takovou, jaká je.
Ale vážně - hned poukaz na plastickou chirurgii??
Účast otevřena svobodným a bezdětným??
Možná, že se nedočkám, no...

p.s. - A pokavaď taková přírodní miss, co jsem popsala, existuje, tak je asi natolik přírodní, že se tolik nepropaguje a není vidět. Což je zas díky tomu, na co nutí televize standartní diváky koukat, docela škoda.

P.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Miti Miti | Email | Web | 31. january 2016 at 3:25 | React

Naprosto souhlasím. Je děsné, co se dnes bere za ideál krásy. Pak už opravdu nejde o tu dívku/ženu, ale o make-up a o tom to původně být nemělo, no ne? Pěkný článek :)

2 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 31. january 2016 at 9:47 | React

Tak svobodné a bezdětné jsou jasné, aby se mohly kdekoliv "předvádět" a neměly žádné závazky :D no, asi to zní absurdně, ale ono to pravidlo i absurdní je. Nebo v něm alespoň nevidím logiku. Pokud se v tom někdo vyzná, ráda si počkám na vysvětlení.
Myslím, že svět těchto soutěží a modelingu je trošku jiný, myslím, že modelky se řídí podle nějakých méně absurdních pravidel než missky, proto tyto soutěže odmítám (i když mě pořád do nich někdo tlačí, což nechápu) -_-

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement