Články a názory na tomto blogu jsou pouze mé vlastní (a více či méně ironické), a mohou se časem měnit. Blog slouží čistě pro zábavu a odreagování. Vznikl za mých pubertálních časů, a v té podobě zůstává dodnes. Odpusťte dospělému člověku, že se rád vrací do svých rozjívených let. ☺☻♥

Dokážeme to?

1. november 2015 at 22:10 | Panda aneb M_Y |  Blábolení
Strašně mě překvapuje, že je nás lidí tolik. Že se dokážeme množit, milovat se, dávat život, a přitom žít ve zautomatizovaném mediálném světě, který tvoří nenávist.
Neměli bychom vší té nesmyslné zášti už dát konečně sbohem?Spousta těhle všeoblíbených mediálních světů se řídí rádoby jing a jang pohledem a myslí si, jak tomu systému ohromně rozumí. Že něco je dobré a něco zase špatné. Dokonce tak učíme i naše děti - je dobré jíst brokolici k obědu a špatné zrmzlinu k večeři. Je dobré mít atomovou výbavu pro potřeby státu (co když se budeme muset bránit, že), ale špatné zabít člověka. A ještě líp, je třeba dobré zabít člověka když si to zaslouží! No, nebudete mi asi tvrdit, že takhle jing jang funguje.

Zcela původně, když už se vrtám zrovna v tomhle znaku, se používal jako symbol nebo vyádření principu tchai-či. Z jednoho vzniká pohyb, a ten se zase navrací do jednoho. Výchozí pozice spojuje energii v jedno, stojíme nohama na zemi a přijímáme a odevzdáváme. Pak nastává pohyb; ruce, nohy, nezávisle na sobě ale přesto v rámci přirozeného pohybového nadání člověka - a nakonec se vracíme zpět do výchozí pozice. Je to podobné, ale ne tak okleštěné jako biblické - jsi prach, a v prach se obrátíš. Pokud bychom brali aramejštinu vážně a přeložili to správně, je to něco jako - jsi nezpracovanou energii, a v tu se zase navrátíš. Tchai-či je pobyb v rámci jednoty; život je mezičas v nekonečném kruhu zrození a smrti. Nemůže existovat jen narození nebo smrt - bez toho by život nebyl.
A to je to, čemu mediální systém nerozumí - nebo nechce. Proč také nechat lidi myslet tímto způsobem - sledovanosti a poslušnosti k samozvaným vládcům sedícím na penězích by to zřejmě neprospělo.

Nikdo ve státních, sociálních, západních sítích neučí lidi, aby byli štědří sami k sobě a pomohli, když jsou požádáni aniž by chtěli něco nazpět. Proč by někdo přeci měl odevzdávat energii někomu jiného, když mi jí nedá zpátky? Jasně že nechce, protože nevidí, že to není jeho energie, a nemusí jí dostat zase zpátky - když má člověk otevřené srdce, energie pouze proudí. A že ji někam nasměrujeme nic neznamená; proudit přeci nepřestane.

Dneska žijeme v době, kdy spousta lidí chodí do školy, má práci, rodinu, "své starosti" , a okolní svět - pokud se jich událost bezprostředně netýká - jim je ukradený. V našem státě se přeci nic moc neděje - politiky máma povětšinou karieristické debily a neumíme postavit kus silnice bez milionových odpustků do kapes vyvoleých, ale když si budeme stěžovat dost hlasitě, třeba se to změní. A uprchlíci? Co jim mám co pomáhat - ať si jdou kam chtějí, a hlavně ať je lidi (já ro přece dělat nebudu) naučí nekrást, neznásilňovat a v opačném případě je prostě postřílí.

Kolik vyvolených zná pravdu? Kdo, kde a jak si ji člověk zjistí? Dává nám snad náš mediální systém správné informace? Ne - a proč by měl? Lidi, kteří koukají na zprávy, chtějí vědět, jaká celebrita si nechala zmenšit nos a zvětšit prsa. Kde honí jakého zloděje. Jaké špatnosti se dějou. Slyšela jsem dokonce, že když vznikla jedna televizní stanice, kde měli zprávy a vysílali jen dobré novinky ze světa, zbankrotovali za pár měsíců - protože to běžného uživatele médií nezajímá, a ti, kteří mají zájem na tom, aby život fungoval jak má, většinou na zprávy nekoukají. Tak jako tak, u nás téměř nikdo nemůže tušit, co se děje v Sýrii. Co se děje v Iráku. V Austrálii. Kdekoliv. Kdo pro koho vyrábí zbraně, kdo koho dotuje a kam putují miliardy které vydělá válka. Kdo má šanci něco změnit, a co se děje s lidmi, kteří žijí v těchto zónách, jak jsou ohrožení, v čem jsou vychovaní a čemu věří - třeba tomu, že je v Evropě čeká lepší život, protože tamější média je tím krmí.

Ale nás to nezajímá. My jen nadáváme, ať jdou k čertu, i ti, co se jim snaží pomoct - jako by nebyla Evropa dost zalidněná a nebylo tu dost skinhedů a cikánů a zlosynů všeho druhu.

Pak nastane situace; válka v Evropě. V Německu, v Čechách. Nebudeme vědět dne či hodiny, kdy na něcí dům spadne bomba nebo celé sestřelené letadlo. (Ne, že by to tu už někdy nebylo.) Děti budou sedět ve škole, která vyletí do povětří. Rodiče v kavárně, kde člověk začne střílet protože pojme podezření, že se tam skrývají partyzáni. Cokoliv. A tak se část z nás zbalí a půjde hledat štěstí někam, kde se nezabíjí - třeba do mírumilovné Sýrie. A Syřané nás pošlou do prdele. Budete je proklínat - vždyť mi potřebujeme pomoc, u nás doma se vraždí! A oni jen - jo, to povídejte holubům. Nám je to jedno a nemáme pro vás místo.

Je vám tahle situace příjemná? Kdo z koho? Kdo je v právu a kdo ne? Co je dobré a co špatné? Primárně - proč k tomu všemu vůbec došlo?

Pokud se lidi naučí tomu, jak mohou sami žít bez zášti, nenávisti a s klidem v srdci, pokud budou s láskou vychovávat své děti a dokážou třeba přijmou i takovou "absurditu" jako - ty po mě kamenem, já po tobě chlebem - nezbude už žádný důvod pro válku nebo mír. Pro dobré nebo zlé. Myslím, že minulost nám za těch pár tisíciletí mohla už dos dobře ukázat, že takhle to nefunguje - možná jen jako násilná regulace populace. Ale zase - starat se s láskou o naši planetu a vycítit sami ze sebe, jak se máme chovat, kde je ten balanc - to není cesta ke konfliktům. Jen je potřeba, aby to člověk uviděl.

Dovolme si uvažovat jinak. Nenechme se ovládat druhými jen proto, že jsou dostatečně hlasití. Nechovejme se jako slepé stádo; věřím (i to sama vidím kolem sebe), že je tady dost lidí, kteří to ví a ochotně se o svůj pohled na svět podělí, když se zeptáte - podělí, nevnutí.

Dokážeme být vyspělí? Dokážeme rozlišit iluze, odpustit si a říct tomu s klidem v duši sbohem?


P.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 stuprum stuprum | Web | 1. november 2015 at 22:35 | React

Motivačních článků není nikdy dost, věčná škoda, že se jimi nikdo neřídí. :)

2 proste-panda proste-panda | Web | 2. november 2015 at 10:33 | React

[1]: ale řídí :-)  jen jsou holt víc vidět ti hlasití pitomci.. ;-)

3 Jana Jana | Email | Web | 3. november 2015 at 7:59 | React

Sic né úplně k tématu - ale chtělo by to šílenou přírodní katastrofu, která by vyhubila půlku populace. To by potom byli lidi jiní, jinak by se chovali i sami k sobě a hlavně by nám tak rychle nedošel fosfor :)

4 proste-panda proste-panda | Web | 4. november 2015 at 0:32 | React

[3]: No já nevim... Takový radikální řešení by mohlo dospět k uspěchaným rozhodnutím.. Jako třeba - pojďme tu Zemi rozkopat aby už ty přírodní katastrofy nenastaly atd... Budu radši věřit v cestu klidu. :D

5 Jana Jana | Email | Web | 7. november 2015 at 20:23 | React

[4]: Jsem jako Maltus, jen ne tak slavná :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama