Články a názory na tomto blogu jsou pouze mé vlastní (a více či méně ironické), a mohou se časem měnit. Blog slouží čistě pro zábavu a odreagování. Vznikl za mých pubertálních časů, a v té podobě zůstává dodnes. Odpusťte dospělému člověku, že se rád vrací do svých rozjívených let. ☺☻♥

November 2015

Doujinshi a Gravitation aneb Jak nám Murakami zatopila

25. november 2015 at 15:16 | Panda aneb M_Y |  Recenze
Už to tak bývá. Vytvoříte dotazník. Vložíte tam otázku ohledně autorského doujinshi na Gravitation od Maki Murakami. A lidi vám tam odpovídaj, jak je to cute a kawaii ale že radši něco drsnějšího. A že tam mám chybu páč Gravitation doujinshi přece neni.

Ach, děti moje - neznalost vás neomlouvá.

Zaprvé, otázka byla na autorské (!) doujinshi NA Gravitation od Murakami. Čiže doujisnhi napsané na těch 13 knih přímo Murakami. Je legrační, jak málo lidí o tom ví (a ještě je to moje chyba prej!!)

Takže vážení, je vás v tom dotazníku víc než polovina, co vás vlastně odpověděla na něco jiného; pojďme to uvést na pravou míru.

(A upozorňuji, že článek je 18+ - tak ať nedopadnete jako chudinka Havoc.)
http://img-cache.cdn.gaiaonline.com/5435078a3106d117106a04840e908158/http://i59.photobucket.com/albums/g314/KortneyxGaara/Jean%20Havoc/gallery_1_6_28072.jpg

Cesta Prince: Nový začátek 3.

21. november 2015 at 22:40 | Panda aneb M_Y |  Povídky
--- A máme tu další kecací část. Jo. To sem já. Kapitoly se mi prodlužují a přitom nejsem schopná dostat se k tomu, k čemu sem plánovala se dostat už ve dvojce. Sem zvědavá, kam až se to potáhne. No tak, Severusi, ukaž se!! (Tak to sakra tak napiš, autorko!!)
Ehm. Jo. Takže.

Harryho práce bystrozora pokračuje. Co přinese nečekané setkání?

Povídka: Cesta Prince: Nový začátek 3.
Fandom: Harry Potter
Pairing: HP/SS
Rating: stále bez varování.
3.

A je to tu zase.

14. november 2015 at 21:02 | Panda aneb M_Y |  Blábolení
Tak jo.
Když už teda chceme hrát tyhle hry.

Ráda bych vyjádřila soustrast a hlubokou lítost všem rodinám, které ztratily své děti. Všem dětem, které ztratily rodiče. Všem těm, kterým nepochopení a ignorace způsobily problémy.
Je mi líto zmařených životů, které vyhasly příliš brzy. Hladovění, nemocí, věcí, které jdou léčit, když jsou peníze, nebo když je člověk celebrita. Je mi to líto a nabízím pomyslnou ruku těm, kteří opustili svou zemi ve snaze zachránit si holý život. Těm, kterým válka vzala blízké, aniž by se jich ptala. Těm, kterým opilý řidič vzal přátele.
Hluboce se omlouvám muslimům, kteří nyní čelí nenávistným útokům, byť sami neudělali vůbec nic špatného, ani se nechystají. Omlouvám se lidem, kteří platí za zcela pokrytecké odsouzení své rasy nebo vyznání.
Přeji štěstí Japonsku, které zažilo silné zemětřesení a čeká jej tsunami, aby vše dopadlo pokud možno co nejlépe bez ztrát na životech. Přeji štěstí všem, kteří potřebují pomoc a o nichž média mlčí, protože nechtějí, aby se o tom vědělo. Přeji rodičům, aby vyhráli soudní spor a pojišťovna dál platila léky pro jejich nemocné děti, které by jinak zemřely.
Přeji všem dostatek lásky, která nepotřebuje vlaječku překrytou přes profilovou fotku, aby dala najevo, jak její majitel z ničeho nic soucítí s bližním svým (a nechce být označen za necitlivého spratka).
Přeji všem tichým, kteří se snaží o mírumilovný chod tohoto světa, ať se jim daří.
Všem, kteří odpovídají na násilí násilím, ať se zamyslí sami nad sebou.
Kdo vyrábí zbraně? Kdo je kam dodává? Kdo na nich vydělává? Kam plují válečné peníze? Čí mysl je plná zmatku a nenávisti k něčemu, čemu nerozumí?
Kdo nás nutí věřit? Nutí?
A pořád - tohle všechno jsou slova, která vibrují a mění. Nepošlou ale zatím hladovému dítěti bez matky chléb. Nezmění mysl. Ale slovo bylo na počátku. Ta vibrace tu je. A mnohem víc pomůže vlídné slovo, než duhový, černý, červeno-bílo-modrý přehoz přes xicht. Mnohem víc pomůže vlídné slovo než okamžité popanutí kyjů a hurá na mamuta, který se (kterého nám?) tak hloupě nastavil přímo nám do cesty.

Mnohem víc pomůže pohlédnout do sebe, než kopat do všeho kolem.

"chceš-li válku, řvi co nejvíc, že jí nechceš..."

p.

Cesta Prince: Nový začátek 2.

14. november 2015 at 15:01 | Panda aneb M_Y |  Povídky
Jou jou. Další Princ je tady. Radujme se a pojďme nezabít autorku za vykecávací kapitolu! :D
Ehm, ano. Dnes se nedozvíte příliš mnoho o tom co vědět chcete, ale přesto sem měla pocit, že by to tak mělo být. Buďme napnutí. Já sem napnutá. A především, je to pro mě challenge, psát mými slovy o tom, co se mohlo stát po bitvě v Bradavicích.
Hm.
Ale na vše dojde, děti.

P.S. - co se týče frekvence vydávání, vidím to tak, že vždycky do týdne by mohla být kapitola. Kdyby se to protáhlo třeba kvůli studijnímu vytížení, dám vědět.

Povídka: Cesta Prince: Nový začátek 2.
Fandom: Harry Potter
Pairing: HP/SS
Rating: nope. pardon. příště.

Cesta Prince: Nový začátek

9. november 2015 at 15:25 | Panda aneb M_Y |  Povídky
...a tak se to stalo. Nemohla jsem si pomoct.
Po napsání části Za zavřenými dveřmi jsem myslela, že se prostě vrhnu do oprav celé povídky, jelikož žádný beta reader mi jaksi nevydržel déle než pár kapitol - takže jsem si řikala, že se zakousnu a doopravím, případně dopřepíšu to sama. Koneckonců, povídka je hotová, a má dokonce i bonus chapter. Yay.
Jenže - to by má hlava nesměla mít tu podlou myšlenku.
Podlou myšlenku, že je ten konec opravdu strašně nefér, a že přece vím, co se bude dít dál. A ano - já to opravdu vím. Vím, že Cesta Prince zdaleka neskončila.
Jen by se to dalo nazvat...Novým začátkem.

Skončil sedmý rok Harryho života v kouzelnickém světě. Voldemort je mrtev, smrtijedi jsou rozprášeni a v Bradavickém hradu se ozývá pláč i smích. Jenže Harry Potter zatím klid nenašel. Proč?


Povídka: Cesta Prince: Nový začátek
Fandom: Harry Potter
Pairing: HP/SS
Rating: zatím ne.

Cesta Prince: Za zavřenými dveřmi

7. november 2015 at 20:12 | Panda aneb M_Y |  Povídky
Přátelé a kamarádi, čtenáři, kteří víte o mé shlashové záležitosti, kterou je Cesta Prince, slyšte:

Mám pro vás bonusovou povídku. Jop. Slah. Sex. Prostě gay porno delikátní popis mužského milování, abychom se vyhnuli pozdějším reklamacím.
No jo.
Totiž, když už sem jí napsala s takovým hořkosladkým koncem, tak mi přišlo, že musím trochu uchlácholit pravoslavné slasherky (a slashery?). Takže tady to máte: chybějící článek mezi sedmou a osmou kapitolou, noc, o které nikdo neví, jestli se stala a jestli to byla iluze nebo skutečnost.
A byla to skutečnost...?

(p.s. - slash sem nepsala strašně dlouho. A slash tohoto typu nikdy - já vždycky byla na náznakovej fluffík. Červenala sem se u toho jak rajče, tak... budete-li soudit, vemte to v potaz. :D )
(p.p.s. - za každý komentář jsem neskonale vděčná!)


Povídka: Cesta Prince: Za zavřenými dvěřmi
Fandom: Harry Potter
Pairing: HP/SS
Rating: 18+


aneb Pojď si pokecat sám se sebou..

7. november 2015 at 15:26 | Panda aneb M_Y |  Blábolení
Myslím, že je načase, abych sama sobě něco sdělila. Vědomě, s porozuměním a pocitem, že na tom není nic špatného ani cynického:

Ten jediný člověk, na kterého se vždycky můžeš spolehnout, jsi pouze ty sám.


Dokážeme to?

1. november 2015 at 22:10 | Panda aneb M_Y |  Blábolení
Strašně mě překvapuje, že je nás lidí tolik. Že se dokážeme množit, milovat se, dávat život, a přitom žít ve zautomatizovaném mediálném světě, který tvoří nenávist.
Neměli bychom vší té nesmyslné zášti už dát konečně sbohem?

Ultimátní reperská aneb Co můj muž zas jednou vytvořil

1. november 2015 at 13:04 | Panda aneb M_Y |  AMV, music etc
Dámy a pánové, dovolte, abych vám představila song. Song všech songů. Song, neotřelý a vtipný, s Jayem a mlčenlivým Bobem, s havanskýma psíkama a s Eminemem. A dvěma toyotama. A tak.

Ano, správně; vyrábím zde velmi otevřenou reklamu na Ultimátní reperskou, na dílo mého muže. Aby taky ne, jako správná žena!! Musím na obhajobu nicméně říct, že jsem zas tak netoužila propagovat předešlé písničky a klipy, a ani sem to nedělala (jo, v tomto je má "profesionální" hudební duše pokrytec), ale tohle mi přijde tak vtipný, skvělý a shlédnutíhodný, že nemůžu odolat. Navíc jsem sama troškou přispěla (synťák - oujé), tak co se nepochlubit. Upřímně stále zírám, co se z tý písničky dokázalo stát.

Notes: Neberte to vážně. Valentis si rád z lidí utahuje.
Notes2: JE TO PROSTĚ BOŽÍ.
Notes3: Kdyby to náhodou četl někdo z reklamky nebo herecké agentury - nechcete mi ho zaměstnat? Já vím, že ho mám doma, ale i v té telce se na něj tak dobře kouká... :D


Věrná a milující, P.