Články a názory na tomto blogu jsou pouze mé vlastní (a více či méně ironické), a mohou se časem měnit. Blog slouží čistě pro zábavu a odreagování. Vznikl za mých pubertálních časů, a v té podobě zůstává dodnes. Odpusťte dospělému člověku, že se rád vrací do svých rozjívených let. ☺☻♥

Finové jsou šílení 2.

19. september 2015 at 12:13 | Panda aneb M_Y |  Blábolení
Je to opravdu tak. Travím ve Finsku již 16. den a...

JÁ TU ZEMI PROSTĚ MILUJU!!!

Úplně klidně bych tímhle prohlášením uzavřela celý člának a spokojeně si šla dál chlemtat čajíček, dát si domácí sushi k obědu a jít na schůzku s Japonkou ze Sappora, která chce abych jí ukázala yukatu co jsem si tu koupila ve fantastickém japonském krámku.

Ale ještě pár větami pokračovat budu; a třeba si z toho Češi vezmou něco dobrého.

Za 1. - alkohol není potřeba k tomu, abyste se bezelstně chovali jako úplní idioti. Jako sjetí magoři. Jako největší opilci; zkrátka má teorie, že bavit se dá i bez chlastu, tady funguje na 180 procent. A i když se už pít začne, nikdo nejde pod míru toho, že ztratí pojem o tom co dělá a další den si nepamatuje, kdo je jeho matka.

Za 2. - onen blažený stav užívání si prosté reality na hranici šílenství je možné podpořit opravdu velkou porcí finské pizzy. Dělali jsme si z našeho milého tutora Janneho srandu, co že za houby tam bylo, nicméně po tom, co spořádal asi kilo a půl buchtoidní pizzy, půl litru spritu a salát, se choval jako by si právě dal pár moc dobrejch jointů. Možná mu vylítla glykemie, fakt nevím - ale druhý Rakušan sedící s námi měl prakticky stejný problém, jen nebyl tak hyperaktivní jako spíš naprosto kouzelně chvílemi nepřítomný.

Za 3. - během tohoto povýšeného stavu se v onom pizza baru můžete nahlas bavit anglicko-finsko-německy a učit se říct třeba "můj medvěd je nadržený" - načež vás rodilý Fin upozorní, jak dokonalý poker face Finové mají. I kdyby nás tam učil říkat "oprcám tvojí mámu" nebo cokoli, ostatní lidi hledí do jídla a je jim to uplně u prdele. Nedočkáte se ani smíchu, ani pohoršených pohledů - nebudou prostě na sebe vůbec upozorňovat, každý je ve svém soukromém vesmíru.

Za 4. - Fini mají opravdu vynikající muziku. To, čeho jsem byla svědkem, se dá přirovnat snad jen k naprosté dokonalosti a vyváženosti mezi muzikalitou, energií, precizností a totálním rockovým nářezem. Opět - celý On The Rock podnik byl nekuřácký, pivo za 7 eur jste si sice koupit mohli, ale i to publikum tam ŠLO POSLOUCHAT TU KAPELU a to prostě v Čechách nezažiješ. Jako jo, lidi jdou na určitou kapelu - ale proto, aby ječeli a pili a ječeli a skákali si na hlavu a hulili a pili a ječeli. Člověk si prostě tu muziku nevychutná. Fini prostě stojí pod pódiem, pár drží v ruce třeba pivo, uznale pokyvují hlavu případně pohazují pačesy, a zatraceně si to ve svém soukromém světě užívají.

Za 5. - zmíněná skupina se jmenovala Arion a jestli si myslíte, že sláva Guns'n'Roses nebo Zeppelinů je dávno v tahu, jeďte do Helsinek. Těhle pár kluků mladších než já mělo takový koule, že by zbořily celý Strahov a největší pódia světa. Nechápu, že jsem je mohla slyšet z tak bezprostřední blízkosti, že mi nikdo přitom neječel do ucha a že sem si se dvěma členy kapely vyměnila pár slov a fist-bump. A jestli si umíte představit, jak by vypadal kytaristo Hiro z Gravitation v roztomilejším formátu ala Shuichi, máte kytaristu Arionu. Ty jeho vlasy!! A jak na tu kytaru hrál!!!! Omggggggg!!!!

Za 6. - Fini se bojí o uši. 90 procent lidí má na tyto akce špunty v uších a jsou nesmírně opatrní. Na druhou stranu si pak nasadí brýle se třemi dioptriemi a mají je na nose 10 minut, aby dělali xichty do foťáků - že si tím můžou zmrvit oči jim asi nevadí, nebo jim to nikdo neřekl.

Za 6. - mám se, a mám se zatraceně dobře. Příští týden jedu do Turku na Santa Cruz, což je daší z geniálních finských počinů přiblížit se rockovému zvuku 80.-90. let. Nechci odtud pryč. Myslím, že jakmile za mnou přijede můj drahý, tak tu budu chtít zůstat napořád. Škola je skvělá, lidi jsou skvělý, muzika je skvělá, svět je kurva báječnej, tak co si víc můžu přát?!

A za 7.:
Přátelé, toto je samozřejmě velmi citově zabarvený kus textu. Nic z pocitů a zážitků kterém vám tu popisuju nemusíte zažít. Pokud jste ale z podobného těsta jako já a máte možnost jet pracovat nebo studovat do Finska, tak když budete mít takové štěstí jako já, zažijete to.
Rock'n'roll ŽIJE!Vaše P.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Jana Jana | Email | Web | 20. september 2015 at 18:20 | React

To je článek jako rozlučka se svobodou :D

2 Panda Panda | 21. september 2015 at 22:40 | React

[1]: že by? Stane se... :D

3 Lawiane Lawiane | Web | 31. march 2016 at 22:42 | React

Když jsem byla v létě ve Finsku na fesťáku, tak jsem se těm špuntům docela divila - s takovým tím pocitem: haha, já to přece dám, už jsem přežila tolik koncertů! :D A výsledek... odjížděla jsem do Čech napůl hluchá a napravila to až návštěva doktora. :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama