Články a názory na tomto blogu jsou pouze mé vlastní (a více či méně ironické), a mohou se časem měnit. Blog slouží čistě pro zábavu a odreagování. Vznikl za mých pubertálních časů, a v té podobě zůstává dodnes. Odpusťte dospělému člověku, že se rád vrací do svých rozjívených let. ☺☻♥

...by se hodilo.

23. august 2015 at 21:14 | Panda aneb M_Y |  Blábolení
A co že by se hodilo? Umět nemyslet. Umět to, co se mniši naučí několikaletou meditací. Možná celoživotní. Možná na to přijdou až ze několik životů, a proto je těch mnichů pořád dost. Chudinky duše. Víte, o čem mluvím...
No jo.
Jakože, mám občas chvíle, kdy opravdu nemyslím - kdy jsem stoprocentně ponořená v okamžiku a všechno je prostě báječné a funguje, jak má. Zkrátka mám pokoj od všech těch otravných myšlenek, které mi vlastně k ničemu nejsou a akorát mě znervózňují, rozlaďují, a vůbec tak obecně častěji přispívají spíš k nepohodě, než k pohodě.
Takové to - fotil mě fotograf na AFku v květnu. Je konec srpna. Psala sem mu už dvakrát, řekl mi, že až fotky zpostprodukuje, tak mi je pošle. Přitom už poslal sto jiných věcí z pozdější doby než je květen. Mám mu psát potřetí? To ty fotky ztratil nebo co? Nemůže mi apoň říct co se děje, abych si nepěstovala to těšení se a rozpačitost, kde to vázne?
Nebo - mé sestřátko zas utichlo s komunikací. Je někde na dovolené? Pracuje? Nechce mě slyše, vidět? Nebo prostě jen dělá něco jiného a vůbec si nevzpomene? Mám jí zas psát, když v 98 případech ze 100 píšu stejně a moc mi to k ničemu není? Nenaštvala jsem jí třeba něčím?
A taky - nebudu na tom erasmu uplně v loji? Mám na to dost peněz? Nebudu tam bulet každej den do polštáře, bude bez problémů bydlení, atd.atd.atd.?

Mno. Fakt mi tohle rejpání se v coby kdyby nepomáhá. Pokud jde o lidi, tak když mi ten druhej nedá žádnej podnět, mám se na to buď vysrat, nebo z něho vymlátit odpověď, jenže já su také hodné blbec, že nechci být vlezprdel a pokorně čekám a snažím se nepodléhat domněnkám.
Jak ráda bych uměla vyslovit pouze třeba - SMAZAT, nebo pro mě za mě třeba REDUCTO nebo ABRAKURVADABRA, abych ty domněnkové myšlenky mohla prostě odstranit. Asi musím na týden do tmy. Do té chaty, kde jste minimálně týden naprosto bez světla, jen jednou denně vám tam pokud chcete donesou jídlo. Možná by mi stačilo i trochu víc té meditace. Ufuf.

Kdybych mohla každej den chodit túry na Sněžku, to by se mi nemyslelo. To je člověku v mé kondici zatěžko dýchat, nebo v lepším případě odtrhnout oči od scenérie kolem něj. Nebo kdybych si každej den mohla objednat z fantazáckýho obchodu havraspárskou šálu, protože mrzimorskou neměli, ale modrá je stejně lepší, a zažít to naprostý opojení, že je mi uplně jedno, že nejsem zběhlá v pletení, ale prostě mám na to si takovýhle rozmar dovolit. Ani dobrý film, s dobrým čajem a dobrou vodní dýmkou není k zahození, natož k myšlení. U toho, byť vykonávám všechny tři činnosti, opravdu medituju. A při posedu na skále v Šárce s bubnem i bez bubnu taky, aspoň občas. Při sledování hvězd na srpnové obloze z deky na zahradě.
Ale umět nemyslet v běžné činnosti, v běžném zevlení, v běžném pracovním nebo školním nazasení v těch chvílích, kdy je to opravdu potřeba, to je oříšek. Bez gauče a zavřených očí to většinou nedám, a i tak je úspěch maximálně padesátiprocentní.

No, budu na tom pracovat.
A ozvu se, jak mi to jde.

P.s. - jestli se mi nepovede po dvou letech plánování dostat se konečně do pražské zoo, čeká mě móc přemýšlní. O tom, proč do toho kurňa dycky vleze nějaká událost nebo nekorespondující počasí, přičemž ani plavání, ani smažení se zaživa nepovažuju za vhodné klima. Vesmíre, prosím!!

P.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 womm womm | Email | Web | 1. september 2015 at 16:00 | React

Nepremýšľanie je len útek pred myšlienkami nie? Nedá sa s nimi nejak vyrovnať? Možno by práve to bola väčšia výhra... aspoň podľa mňa. Asi to bude jediná cesta, keďže doba ide smerom, kde už na nemyslenie nebude vôbec žiaden čas...

2 proste-panda proste-panda | 2. september 2015 at 7:44 | React

[1]: Podle mě je to daleko víc o umění a sebeporozumnění.  Aby ty příchozí myšlenky mohly být naprosto bez emocí, jen prosté informace, u kterých se můžeš rozhodnout jestli se jim budeš věnovat nebo ne. Tak by se mi to aspoň líbilo. :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement