Články a názory na tomto blogu jsou pouze mé vlastní (a více či méně ironické), a mohou se časem měnit. Blog slouží čistě pro zábavu a odreagování. Vznikl za mých pubertálních časů, a v té podobě zůstává dodnes. Odpusťte dospělému člověku, že se rád vrací do svých rozjívených let. ☺☻♥

Iracionální činy všedních dnů

8. september 2014 at 18:35 | Panda aneb M_Y |  Blábolení
Měli jste někdy pocit, že lidi kolem vás nepatří do vašeho vesmíru? Že když se vědomě zahledíte do prosté přítomnosti, vidíte spoustu příkladů naprosto autopilotního jednání? Já neříkám, že vždycky vidím všechno. A něco není ani tak nepřítomnost v realitě, ale jen příklad ignorace a sprosťáctví. Stejně je ale pár věcí, které mě zatím nepřestaly udivovat. Kupodivu se všechny týkají hromadné dopravy.

Zaprvé: Prázdná sedadla v plných tramvajích. Nechte mě názorně vysvětlit problém - chcete nastoupit do tramvaje nebo metra. Už při jejím zastavování vidíte volné sedačky, jenže když souprava zastaví a vy se chcete (za rozhlížení se, jestli někde není nějaká ta stařenka nebo těhotná dáma) dostat na nějakou tu sedačku (bo vás po osmihodinové šichtě v obchodě taky pěkně bolej nohy), nemůžete si sednout. Proč? Protože místo toho, aby lidé využívali sedačky, stojí u dveří, uprostřed, vedle sedaček, zkrátka jakkoli, aby co nejvíce znemožnili k prázdným sedačkám přístup. Ideálně vám pasažér uhýbá z cesty tak, že se na prázdnou sedačku natlačí. A nebo si ti dobří lidé sednou v dvojsedačce na tu krajní, a nenechají nikoho kolem sebe na druhé másto projít. Neposunou se. A pokud je zdvořile požádate, začnou prskat a místo toho, aby se posunuli, začnou v nevyzpytatelně se hýbající tramvaji vstávat a vymejšlet akrobacii, abyste kolem nich jako dozadu prošli. Takže místo toho, aby přispívali k pohodlnému cestování si z nějakých mě neznámých důvodů hrají na sardinky, i když nemusí. WTF?

Zadruhé: Opačný problém. Vlak je narvaný k prasknutí a vy hledáte aspoň nějakou skulinku, kam byste se mohli bezpečně sesunout. Ani by vás tak neštvalo, že to místo bude na podlaze, jenže vy vidíte, jak je v každém druhém kupéčku prázné místo, které zabírá nečí kabelka, časopis a pití nebo svačina. Nebo krosna. Nebo kapesní psík (i když to někdy beru). Zkrátka většinou věc nelidského původu. A nejlepší je zatažená záclonka, za kterou se tlemí dva výkuřkové s plechovkama gambáče. Takže asi tak. Jednou mě zbonzoval průvodčí, jestli mám jízdenku i pro mou, zrovna velice objemnou a těžkou krosnu, kterou sem nedokázala vyzvihnout nahoru na místo určené. Jenže to v tom vlaku bylo dohromady třicet lidí. A já byla ochotná ji dát na zem a uvolnit místo. Ale když je opravdu narváno? To se průvodčím moc bonzovat nechce. Asi je těch lidí na ně moc.

Zatřetí: Deštníky pod přístřeškem. Znáte to - po celodenním pařáku kde se vzal, tu se vzal, černý mrak a liják jako při monzunu. Pokud zrovna nejste schovaní a potřebujete se někam dostat, vyhledáte první MHD zastávku, která poskytuje přístřeší. V teniskách nebo v lodičkách, v dobré nebo špatné náladě dosprintujete ke spáse v podobě skleněné střechy a ejhle - je pod ní plno. A kdože pod ní je? No přece lidé s deštníkama. Složenýma, rozdělanýma, nad hlavou nebo kapající na nohy, prostě tam stojí všichni ti lidé, kteří byli na déšť vybaveni. Chudáci v tílku bez mikiny nebo igelitky tam prostě nemůžou i kdyby chtěli, poněvadž první člověk, na kterého se zkusí nerozčileně obrátit, je povětšinou pošle k šípku s tím, že má zrovna udělaný vlasy/manikůru/nový šaty/boty/acotimámcovykládat, měj úctu ke starším a nech mě žít, já prostě nechci zmoknout. (Ano, opravdu tam stojí spíše ta starší generace. Velice vážně a tiše zírá do deště nebo zaujatě telefonuje o tom, jak strašně zrovna zmokli - a nevidí, neslyší, záměrně či nezáměrně, prostě jsou mimo.

Začtvrté: Mačkácí knoflíková mánie. Znáte autobusy, trojele a tramvaje, kde se dveře otvírají svítícím nebo pípajícím čudlíkem? Praha je toho plná. A je vážně sranda sledovat, jak jsou dospělí lidé jako děti a pořád ty knoflíky mačkají. Chápejte, jakmile je jednou zmáčknutý, čudlík svítí - netřeba ho tedy mačkat znova. (Zvýšená rychlost otevírajících se dvěří při opakovaném, zběsilém mačkání, se nepotvrdila.) Jenže lidem je to jedno. Vy prostě v dostatečné chvíli před zastávkou přijdete ke dveřím, zmáčknete čudlík, a čekáte až řidič zastaví a otevře (což je tak 0.1 až 3 sekundy od zastavení k otevření), a najednou se před vás namáčkne jiný člověk (asi si nevšiml, že vystupujete, žejo), zmáčkne onen čudlík třikrát, vystoupí a nechá vás zmateného ve dveřích. Nebo čudlík zmáčkne jeden člověk, a za deset sekund druhý, a tak dál. Totéž dělají lidé zvenku. Nejen, že nechtějí nechat lidi z tramvají vystoupit, ale taky MUSÍ ZMÁČKNOUT ČUDLÍK, protože ten trotl co stojí ve dveřích a chce ven to určitě neudělal.

A zapáté: Ujíždějící řidiči. Zase to znáte - jdete na zastávku na autobus, který má jet až za čtyři minuty podle jízdního řádu. Jenže ten holomek už tam stojí. Lidé už vystoupili, soukají se tam nastupující. Tak opět zahájíte sprint, protože se vám nechce stát tu dalších deset nebo víc minut, jenže když doběhnete ke dveřím, zavřou se. Přímo před nosem. Zběsile mačkáte čudlík a zbožně šeptem nebo nahlas voláte "Otevřete, prosím otevřete!!" Jenže řidič neotevře. Dalších minimálně 5 sekund stojí se zavřenými dveřmi. Pak se pomalu rozjede. A nakonec popjede o pět metrů a zůstane stát na červené na semaforech.
Neomlouvejte ty řidiče. Oni dobře vědí, kdo dobíhá, a když zavírají, musí kontrolovat dveřní prostory v zrcátkách nebo na obrazovkách z kamerek. Klidně si (opět v duchu nebo nahlas) zařvětě "TY Č*RÁKU", protože vám už to víc neublíží, řidič to neslyší a maximálně pobavíte nějaké lidi kolem sebe. Mimochodem, má rada pro cestování mimporažských v našem hlavním městě zní: To, na co čekáte, nemusí jet. Prostě nasedněte do čehokoliv, co aspoň jede vaším směrem.


Panda
 

13 people judged this article.

Comments

1 Kika Kika | Email | Web | 8. september 2014 at 21:40 | React

všechno úplně ze života. Jestli s dovolením můžu přidat i zákulisní informaci, tak prý v autobusích ve Švédsku neexistuje aby bylo volné sedadlo a někdo stál. Mají tam prý nějaký zákon, který zajišťuje aby nikdo nestál, když jsou ještě volná sedadla :)

2 proste-panda proste-panda | 9. september 2014 at 11:32 | React

Šikovné.... v praze zaplatíš pokutu (třeba dvacku), když jíš v tramvaji banán. (to se opravdu stalo mé sestřence). :D Ale sedadla nikdo neřeší... :D

3 Snílek Snílek | Email | Web | 21. october 2014 at 10:34 | React

Téměř se vším s tebou souhlasím :D
Jen bod dva - tašku taky většinou nechávám na sedadle, ale jen v případě, že není narvaný vlak nebo mě někdo nepožádá, protože z nějakého důvodu musí sedět právě na tomto sedadle :D (ano, další 4 sedačky jsou volné) Ono když venku prší, tak se ti to moc nechce válet na špinavé podlaze a jelikož jsem menšího vzrůstu, tak se většinou balancování spojené s vyzvednutím tašky nahoru stává velmi nebezpečným :D

Ale k bodu 4 mám taky pěknou příhodu. Samozřejmě, hlavní nádraží - z přijíždějícího vozu vystupuje tak jeho 3/4. To však jedné babce nevadí :D Taková ta typická rádoby dámička důchodcovského věku. Podotýkám, že ona na hlaváku nastupovala. Ještě jsme ani nezastavili a už zuřivě mačkala knoflík. Jakmile se dveře otevřely, tak jí nevadil zástup lidí, který chtěl ven. Ono se tam totiž asi u těch dveří stálo jen tak, a též, kdo by vystupoval na hlaváku, že? Ihned se cpala dovnitř. Nejspíš se bála, že jí to během vystupování lidí ujede, nebo já fakt nevím :D

4 Dragell Dragell | Web | 21. october 2014 at 10:50 | React

Zrovna ten poslední bod mne nehorázně štve, mám na ty řidiče štěstí. Kolikrát běžím proti šalině, musí mě vidět, i kdyby nechtěl (řidič), celou dobu tam stojí s otevřenýma dveřma, nikdo nenastupuje, nevystupuje, takže snad čeká? A jakmile doběhnu, tak je zavře a odjede. Jako wtf?
Nebo jsem s těžkým báglem na zádech a kufrem dobíhala bus, opět zavřel před nosem - vím ale, že jej jde těsně dojet šalinou v půlce cesty, takže šup na šalinu a jela jsem. Jenže tam byl nějak rychle najetý, takže jsem opět dobíhala, ale to už na mě teda počkal :D

5 Terka Terka | Email | Web | 21. october 2014 at 10:52 | React

Tu mačkací mánii můžu jenom potvrdit. Bydlím v Opavě na koleji a je to vlastně zastávka na znamení. No, nahoře je rozsvícená stopka, když chce někdo vystoupit a pak už to logicky nemusí nikdo mačkat, protože to opravdu ničemu nepomůže, když už je to zmáčknuté,.. tak k čemu se s tím otravovat? :)

Celkově mám pocit, že lidi hodně rádi mačkají rúzná tlačítka. Třeba na přechodě, když čekají na zelenou. Ještě nikdy se mi nestalo, že by ta zelená naskočila hned, vždycky až si to ty auta odjedou. Akorát chtějí mít pocit, že pro to něco udělali. Teda podle mého dojmu, který může být mylný. :)

6 Yasminn Yasminn | Email | Web | 21. october 2014 at 10:59 | React

Já jsem asi jedna z těch, co žije v jiném vesmíru, než Ty. :) Jediné, co pozoruji, je to zabírání míst ve vlaku taškami a jinými předměty (psy respektuju). A to jsem v Praze dost často.

U deštníku jsem úplný opak, nenosím ho ani ven, když fakt leje. :D Prostě raději zmoknu, než abych sebou msuela tahat tu divnou a neskladnou věc, která je navíc po použití mokrá a třeba při nastupování do autobusu mi překáží.

Že by mi autobus nebo jiná mhd ujela se mi ještě nestalo, i když tím jezdím dost často.

Mně vadí jiné věci...
Třeba páníčci se psem, co hned napomínají svého psa, když se jen třeba koukne na kolemjdoucího, nebo se na nepatrný okamžik zastaví :) Jasně, vychovaný pes si cizích lidí vůbec nevšímá, ale já si sakra chci pohladit cizí psy! A takhle nemůžu, protože když projdu kolem psa, hned je okřiknut, i když vůbec nic neudělal :D
A co teprv když se potkají dva lidé (třeba i sousedé) se psy.. Hned jde každý na jinou stranu, aby se psi nepotkali a neočmuchali se navzájem, i když jsou oba hodní, nic by si neudělali a páníčci očividně nikam nepospíchají.

Pak mě štve třeba v knihovně, když si někdo prohlíží knihu, pak si jí nepůjčí a už jí nevrátí tam, kde byla.

A podobně .)

7 David David | Email | Web | 21. october 2014 at 11:02 | React

Povedené. :D Ta mačkací čudlíková mánie funguje úplně přesně i na světelných přechodech pro chodce. Když svítí "čekejte", proč to pro jistotu nezmáčknout ještě 10x, třeba to bude rychlejší, že? :-D

8 Jana Jana | Email | Web | 21. october 2014 at 11:07 | React

:D Evidentně je v Praze jako v Brně či jiném městě s MHD. V Brně jsem si ještě u čudlíků všimla, že se někteří prvně rozhlídnou, než jdou ke dveřím a pak vystartují, JEN ABY BYLI PRVNÍ! Jednou mne takto odstrčila stařenka, aby si mohla zmáčknout čudlík ;)

9 Em Zet Em Zet | Web | 21. october 2014 at 12:26 | React

Ajajajajaj panebože :D No tento článek mi zvedl náladu. Souhlasím s tebou ve všech bodech a dost jsi mě svým textem pobavila. Nejvíc mě zarážejí ti lidé z prvního bodu, to mě vždycky iritovalo, když jsem před X lety jezdila do školy autobusem. :D Nechápala jsem to - autobus je prázdný a lidé si stejně stoupají do uličky. :D To mají averzi vůči sezení? :D
O MHD jsem nedávno psala článek, možná jsi ho četla, byl také na hlavní straně. :D

10 Em Zet Em Zet | Web | 21. october 2014 at 12:27 | React

Jinak ještě nepochopím starší lidi, kteří nedovedou vstřebat fakt, že když zmáčknou čudlík, dveře se nejenže otevřou, ale když ho zmáčknou podruhé, dokonce se i zavřou. :D -> narážím hlavně na osobní vlaky City Elephant, kterými jezdím každý den. :D

11 Em Zet Em Zet | Web | 21. october 2014 at 12:28 | React

Oj a abych nezapomněla, chtěla jsem ti pochválit k dokonalosti vyvedený design. (y) Palec nahoru. :)

12 MaddyHarry MaddyHarry | Web | 21. october 2014 at 12:57 | React

No jo, to jsou ty problémy prvního světa ze života. :D Znám to. V autobusech lidé nechtějí aby si vele tebe někdo sedl... a kdyby to lidé mohl dělat, tak to dělají i v letadlech, a zablokují si sedačky pro sebe a nepustí tě. :D

13 mJ mJ | Web | 21. october 2014 at 13:14 | React

jen fajn článek
[2]: dvacku za banán v tramvaji??? AHA, já dostala na ferovku 400 za ten malinkej dílek pizzy, který jsem si odmítala strcit do kapsy (fakt po mně chtěl, ať ten dílek nekam uklidim.. Ale bez ubrousku nebo něčeho se mi fakt nechtělo... A vzhledem k tomu, ze tyhlety pizzy jsou na dost stanicích....tak je to docela k pláči :( radši sem mela umřít hladx

14 mJ mJ | 21. october 2014 at 13:17 | React

chtěla jsem napsat "jo fajn článek" :D pravda pravdouci ;D

15 Siwa Siwa | Web | 21. october 2014 at 13:17 | React

Čtvrtý bod mi vždycky zvedne náladu. Ano, těm lidem se do očí směju. Přesně, jak píšeš - stojím přilepená na dveřích, hodlám vylézt, ale dveře se neotevřou za půl vteřiny, tak to lidi venku musí zmáčknout. To je snad jediná chvíle, kdy jsem schopná se někomu upřeně podívat do očí a beze slov se mu vysmát. V klidu vyjdu (tedy, pokud se mi to přes ten dav namačkaný hned před dveřmi podaří), kam pospíchat? Copak by ta tramvaj odjela, kdyby to někdo do desetiny sekundy nikdo nezmáčkl?

Jo, a

16 ANNihilation ANNihilation | Web | 21. october 2014 at 13:55 | React

Tak to mě fakt pobavilo, je to prostě sranda ze života, který ti průběžně znepříjemňují spolucestující. :D Poslední dny se totit chytám za hlavu z toho příkladu, kdy je prostředek autobusu prázdnej a u dveří je plno k prasknutí. :D To mě fakt vytáčí. :D Ale tak, neuděláš nic, tohle asi k cestování mhd patří.
Fakt jsem se zasmála, a mám takový pocit souznění. :D

17 Moi Keiniku Sang Moi Keiniku Sang | Web | 21. october 2014 at 14:05 | React

Otec nedávno oslavil dvacetileté výročí jako pracovník městské hromadné v Brně, a ty storky, co nosí dom, jsou postě neuvěřitelný. Někdy mám pocit, že vypukla zombie apokalypsa a všem byly sežrány mozky. Zvlášť s tím mačkáním čudlíků. To jim pak schválně zavírá dveře, aby je nasral :D

18 Shia Yamanake Shia Yamanake | Web | 21. october 2014 at 14:37 | React

Lidi se někdy chovají jako stádo dobytků bez mozků. Spoustukrát i ta starší generace této planety. I když žiju ve městě bez tramvají atd. Pořád je Praha jakoby můj domov (dlouhá story). A právě tento článek potvrdil můj názor. Se vším souhlasím. Ale to mačkání čudlíků je tak trochu nad moje chápání, nejsme děti lidi!

19 Simi Maple Simi Maple | Web | 21. october 2014 at 14:44 | React

No tak já si třeba v MHD nesedám (bus,tramvaj) v případě že není volná dvousedačka a musela bych si k někomu sednout.A taky když mám světlé kalhoty,protože co za prasata tím MHD jezdí to svět neviděl... Jo a ještě mám tak trošku paranoidní představu že nějaký nakažený feťák tam nechá schválně zapíchlou stříkačku a ty si toho nevšimneš,sedneš..... Ale když mám stát tak chodím na to místo vyhrazené pro kočárky (samozřejmně pak uhýbám maminám,vozíčkům...) ovšem to neplatí o dálkovém busu nebo vlaku,tak si sedám vždy je-li to možné :D :D

s čudlíkovou mánii souhlasím...A já to mileráda vždy přenechám jiným, protože jsem "alergická" na špínu v MHD a ještě mačkat čudlík který ošmatlávalo milion lidí předemnou..ne díky.

20 Marillee Marillee | Email | Web | 21. october 2014 at 14:58 | React

! :D Výstižný! Teď, jak hodně pršelo, jsem byla každý den snad jediný člověk, který pod tou boudou nestál. Všichni, i lidi s deštníkem, zamířili hned pod střechu a vůbec neřešili, že je tam narváno. Nechápu.
Čudlíky znám taky. Dokonce se mi stalo, že ta ženská opravdu ČUMĚLA, jak mačkám čudlík - ten se potom rozsvítí, žejo - a stejně po 10 vteřinách ho zmáčkla znovu! :D Málem jsem dostala záchvat smíchu.
Prázdné sedačky se mi stávají hlavně v metru, jak tam jsou ty sety po třech, kdy tam lidi neobsazují místo v rohu a užívají si svůj půlmetr x půlmetr v přecpaným vagónu. Jo a ze školy se vracíme tři lidi, takže tak akorát pro tu trojsedačku a často se nám stává, že i přesto, že kámoška důrazně a schválně říká "tamhle jsou volná 3 místa, my jsme tři, takže paráda", těm lidem je to úplně jedno a po JEDNOM obsazují ty pos**** trojsedačky. WTF!?

PS: Věděla jsi, že když v metru to tlačítko nesvítí, tak se dveře otevírají automaticky? :D Já je mačkala donedávna jako blb.

21 Já | Web | 21. october 2014 at 15:04 | React

Já mám na hodný řidiče štěstí. Tuhle jedna pani dobíhala autobus, když zrovna odjížděl a řidič byl dobrá duše a zastavil jí :3 :)

22 necroparanoia necroparanoia | Email | Web | 21. october 2014 at 15:07 | React

Tohle přesně poznávám, hlavně tu čudlíkovou mánii. Zažívám to pravidelně ve vlaku. Docela často vystupuju na zastávce na znamení a tlačítko signalizace je v dveřním prostoru. Přijdu tam, zmáčku tlačítko a čekám, až vlak dojede do stanice. Přijde další člověk, pro kterýho je problém zeptat se "vystupujete?" a vrhá se na tlačítko. A další. Protože tu my dva předchozí asi stojíme jen tak. Nehledě na to, že když někdo ve vlaku stiskne ono tlačítko, ozve se "zastávka na znamení, zastavíme".

23 Loretten Loretten | Web | 21. october 2014 at 16:36 | React

Mě nejvíc vysíraj maminky s dětma, který posaděj svý miniaturní dítk os minizadkem vedle sebe na dvojsedačku v narvaným ranním metru kdy je o místo fakt boj. To si ho jako nemůžou vzít na klín? Nebo ještě lepší - dvě dítka který by se v pohodě vyšli na jedn usedačku a ještě maj místo, co zabíraj dvě. Nedávno si dokonce v metru těsně za mojí hlavou hrály dvě uřvaný děti s autíčkama, všichni se na ně koukali, všichni se koukali na jejich asi babičku a klepali si na čelo a ta ženská jen vyčerpaně seděla...jo, tak je unavená fajn, ale děti v MHD a jejich neschopní hlídači jsou největší peklo.

24 Loretten Loretten | Web | 21. october 2014 at 16:37 | React

I když popravdě...mám ráda svůj prostor a já, i jiní, určitě dělají to zabírání první z dvojsedačky schválně. :D

25 Elwin Elwin | Email | Web | 21. october 2014 at 17:15 | React

hej, co se toho sezení týče, já třeba stojím v prázdnějším busu, pokud není volné sedadlo vepředu, je mi totiž šoufl :D a vím, že na mě vždycky všichni koukají a nechápou, ale fakt tam nemíním hodit šavli :D
jinak s tebou souhlasím a zažívám to samé. Krom toho všeho mě ještě irituje, když si vedle mě někdo sedne, ale neobtěžuje se pozdravit a zeptat se, zda je to místo volný...
plus starší lidé, kteří se tváří, jakoby jejich lístek na cokoliv měl větší váhu a význam, než má tne můj a z neznámých důvodů se všude tlačí první a tak :D

26 -al. -al. | Web | 21. october 2014 at 17:43 | React

U toho věčnýho mačkání čudlíků bych zabíjela. Stojím u dveří, čudlík svítí jakože je fakt zmáčklej. Najednou se kolem mě někdo protlačí, pracně se natáhne přede mě, strčí do mě abych se trošku posunula a zmáčkne ten čudlík. Zase.

27 majdajackson majdajackson | 21. october 2014 at 17:46 | React

Netřeba nic doplňovat... :))) nejlepší jsou ale podle mě "čudlíkáři" a pořád mačkaj a pořád mačkaj, stojíte ve dveřích, tlačí se na vás se slovy "zdovolením!!! Ikdyž jste před nimi ušli několik kroků ke dveřím s taškou a je jasné, že budete také vystupovat... :) Lidé opravdu neví a netuší...

28 Inalyn Inalyn | Email | Web | 21. october 2014 at 18:13 | React

Ja moc MHD necestujem, jedine z našej dediny do vedľajšej do školy. A tam chodí taký exot...
Celkovo nás dochádza z vedľajšej dediny asi 7, takže autobus je kompletne voľný. A chodí jeden taký postarší pán, počká, kým mi si posadáme dozadu a on aby si namiesto toho sadol na jednu z vyše dvadsať voľných sedačiek si sadne doprostred autobusu na schodík. Tam sedí celý čas, nezodvihne sa ani keď niekto z nás vystupuje, musíme ho teda krkolomnými spôsobmi obchádzať, preliezať, dobreže sa nešplháme po tyčiach okolo...Doteraz som jeho motív sedenia na zemi nepochopila.

29 Tina Tina | Email | Web | 21. october 2014 at 18:57 | React

Stláčanie tlačítiek nechápem ani ja, ani kabelky na vedľajších sedadlách ani akrobaciu v plných autobusoch... Ale k tým dáždnikom mám jednu poznámku: dážď väčšinou padá aspoň z troch strán naraz a dáždnik len málokedy dokáže úplne zabrániť zmoknutiu. Aj ja sa radšej postavím pod strechu ako pod dáždnik, je to bezpečnejšie. :D

30 Steeve X Steeve X | Email | Web | 21. october 2014 at 19:06 | React

Mluví z tebe zkušenost! Spoustu z tvých zkušeností jsem také zakusil a... no, nasere to no :D

Někteří řidiči jsou schopni přijet klidně o deset minut dřív. Sice v cíli bude na čas, ale tací jako já, kteří ledva stíhají čas opravdového odjezdu, to moc neocení. Ti naši vesničáci zas ale většinou zastaví :D

31 Arvari Arvari | Email | Web | 21. october 2014 at 19:13 | React

Musím říct, že s mačkáním čudlíků takovou humornou zkušenost nemám, jelikož u nás v zaostalým Hradci máme čudlíky jen v trolejbusech, a já se v drtivý většině přepravuju normálním autobusem. =D Ale s prvním bodem mi naprosto mluvíš z duše. Zrovna nedávno jsem měla chuť mlátit hlavou o okýnko, respektive dveře, když jsem nastoupila a viděla, jak snad sedm holek vestoje okupuje prostor kolem celkem asi šesti, sedmi volnejch sedaček, samozřejmě tak, že se nikdo nemohl projít a sednout si. A když je vzadu v narvaným autobuse osm dvojsedaček a tři z toho zabírají nasraně se tvářící lidi sedící na sedačce do uličky, případně tam mají tašky, to je taky super... =/
Teda, netvrdím, že jsem si nikdy nedala tašku na sedadlo vedle sebe, ale vždycky to dělám jen tehdy, když je autobus poloprázdnej a lidi mají dost místa, kam si sednout...

32 Michi Michi | Email | Web | 21. october 2014 at 19:21 | React

Jezdím spíše vlaky, ale zatím se mi stalo jen jednou, jak mi ujel přímo před nosem a protože byla celá stanice prázdná, od plic jsem si zanadávala :D Ale MHD moc nejezdím, spíš vůbec, ale lidi zuřivě mačkající knoflíky znám moc dobře :D

33 Janča Janča | Email | Web | 21. october 2014 at 19:55 | React

Jako bys mi mluvila z duše. Mačkání knoflíků mám taky ráda, ale u vlaků, tramvají apod. je neznám, jen u přechodu, kde ho mačkám víckrát, i když vím, že to nepomůže. Prostě už pro ten pocit. :D Další, co nesnáším je, když si v osobním vlaku, kde jsou místa pro 4, sedne každý po jednom a ještě blbě čumí, když si s kamarádkou přisednu. Maj sedět dva jednotlivci u sebe a nemuseli by se holt mačkat.

34 Plačící anděl Plačící anděl | Web | 21. october 2014 at 20:26 | React

S vším souhlasím, až na ty volné sedačky. Já si na ně (pokud zrovna nejedu polomrtvá domů) nesedám, protože se mi pak nechce pouštět důchodce. Mě dělá hroznej problém se zvednout  a říct "nechcete si sednout", takže radši stojim.
To mačkání čudlíků úplně nenávidim. Jak všichni mačkají čudlík u přechodu, i když vidí, že na něm svítí nápis "čekejte". Možná, že by pomohlo, kdyby tam stálo "čekejte a zaboha NEMAČKEJTE tenhle podělanej čudlík", ale kdo ví, lidi neuměj číst. Možná ještě větší ionie je, když u přechodu stojí kupa lidí, všiochni oči nedočkavě nalepený na červenym panáčkovi na druhé strně a já pka přijdu, čekám, nic se neděje, tak se podívám na tlačítko a  ono nesvítí! První člověk ho nezmáčkl a ty za ním si mysleli, že tak učinmil a proto se na sto vykašlali. Fakt super.
Vtipně píšeš. :D

35 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 21. october 2014 at 20:27 | React

Můj člověk! Mačkací mánie a postávání kolem prázdných sedaček mě vytáčí denodenně! Každou chvíli si říkám, jestli ti lidi prostě absolutně nevnímají co se kolem nich děje a nedokáží si spojit, že dav na zastávce, kam právě přijíždí + tramvaj plná lidí postávajících v chumlu kolem tyčí = nemožnost, aby se tam všichni vešli, nebo že lidi stojící těsně za dveřemi zastavující tramvaje a zírající ven s taškama v rukách = budou vystupovat a už si museli zmáčknout čudlík pro výstup, čili ho tři další zvenku mačkat nemusí! Já nevim, já se vždycky tak nějak snažím rychle analyzovat, kam bude pro všechny nejlepší a nejméně obtížné, abych si sedla nebo stoupla, vždycky podle toho kam jedu, jak to vypadá že jedou ostatní, kolik má kdo zavazadel a co je za den a tedy jaký provoz se dá předpokládat...

36 Daisy Daisy | Web | 21. october 2014 at 20:33 | React

Ty čudlíky nechápu. Když je někdo zmáčkne ve vlaku, tak se to prostě neotevře až do tý doby než to zmáčkne někdo další, mně to nepřijde jako náhoda :D Ty lidi v těch vlacích. Takhle jednou jsem jela a celkem bylo všude prázdno a tak jsem si sedla do prázdného kupéčka, pak si ke mně přisedla paní s mimče, začla ho kojit a vedle sebe měla děcko, který furt řvalo nebo ne řvalo, ale ječelo takovej ten jekot ¨, kdy nebrečí, ale vřeští... pak se k nám narval skautskej tábor. do 1 kupéčka. Asi challange... Normálně si dali krosny nad naše hlavy, kdyby ten vlak prudce zabrzdil, tak mám bud já nebo děcko zlomenej vaz nebo je miminko na placku. Radši jsem rádoby dělala dobrou a uvolnila místo a 20 minut stála v uličce, aby to nevypadalo blbě, že si jdu sednout hned vedle do prázdného kupéčka

37 Pražský poděs Pražský poděs | Email | Web | 21. october 2014 at 20:40 | React

Řešení: brát si taxíka...

38 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | Email | Web | 21. october 2014 at 20:55 | React

Tak...nadbytečný mačkání čudlíku snad ještě nikoho nezabilo :)) Ta, co mačká :)

39 Tessie Tessie | Web | 21. october 2014 at 20:59 | React

Má téměř každodenní idylka na střední. :D Každá věc se mi stávala hned několikrát do týdne, zažívala jsem to zas a znova a proto - díky ti Bože, nebo spíš tati - že už mám své auto, takže se většinou všude dostanu podle své libosti a vyhnu se tý emhádéčkový dopravě... I když ono taky není moc o co stát, když před vámi (popř. za vámi) jede nějaký blbeček. (no offense!)

40 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 21. october 2014 at 21:29 | React

Rozhodně  souhlasím s bodem číslo jedna. Stojí osmdesátileté babičky a člověku přijde blbé se tam soukat na prázdná místa, ale udělá zase místo, jenže toho si nikdo nevšimne holt, všichni stojí ;)
S bodem posledním, řidiče omlouvat nebudu. Jasně, nemají to lehký, můžou přijít o práci, děsivá pracovní doba, leč na kom si to potom vylívají jsou cestující, kteří se nemohou nějak dost dobře bránit, ale na odbory aby jim zvýšili plat to nejdou, to ne, to radši si na nás vykřičí hlasivky a budou nám ujíždět přímo před nosem ;)

41 darkemperor darkemperor | Email | Web | 21. october 2014 at 22:23 | React

Bod 1: Na dvou sedačku si taky sedám na kraj, protože ětšinou je naproti jedna sedačka, na které už někdo sedí a nepotřebuju se o něj a on o mě mačkat koleny. Taky jsem nikdy nezažil, že by někdo přišel a zeptal se, abych se posunul, nebo jestli je tam místo, přičemž nechávám dost prostoru se tam dostat.

2. Taky si v buse dám tašku vedle sebe. Kdo si chce sednout, nesmí bejt línej se zeptat. Protože pak exitují takové případy, které vidí volné místo(bez batohu) a sednou si bez ptaní. WTF!!

3. Nesetkal jsem se s tím ještě.

4. Sám ty knoflíky taky mačkám. Prostě ze zvyku. Spíš mě vždy udivuje a zároveň i vytáčí, když MHD jede už na konečnou a někdo stejně musí ten knoflík zmáčknout, kdyby se řidič náhodou rozhodl na konečné nezastavit. Nejen na konečné, ale i na zastávkách bez znamení.

5. Nebo když člověk dobíhá před předkem socky, řidič rozhodně musí viděět spěchajícího člověka a stejně ujede do hajzlu. To klasicky ujíždějícímu MHDčku přeji: "Kurva, doprdele, to je čůrák!"

6. Moje: Teď se mi podvakrát za sebou stalo, že jsem pomáhal maminkám s kočárkem do autobusu. Dřív to dělali řidiči a teď? Matky, vaše smůla. Děcko na rameno, popřípadě na chodník, kočár si tam hoďte jak chcete, seberte potomka a směle cestujte někam. Stejně tak ignorace některých můžů, kteří nastupují AŽ po této mamince, ale vůbec se jí nezeptají, jestli chce pomoc dovnitř a stejně tak i ven.

42 Nelogična Nelogična | Email | Web | 21. october 2014 at 22:52 | React

S těmi čudlíky se potkávám celkem často. Si to zmáčknu a hned musí ještě pár dalších. Ne, vůbec není vidět, že to před nimi někdo zmáčkl. Fakt né.
Nebo jsou ještě dobří nějací týpci, co chtějí vystoupit na zastávce na znamení a od okamžiku, kdy se zavřou dveře na předchozí zastávce, mačkají neustále stop. Jasně, ten řidič by si toho nevšim, fakt, no.

43 sifikilian sifikilian | 22. october 2014 at 8:31 | React

Náhodou, já ráda mačkám čudlíky :D :3 Ale jina k douhlas xD

44 brooxy brooxy | Web | 22. october 2014 at 8:44 | React

Uzasnej clanek :3 :-D naprosto souhlasim,ale priznam se ze čudlíky mackam taky moc rada :-D

45 Seina Seina | Web | 22. october 2014 at 10:15 | React

Tak tohle taky prožívám skoro pořád.
Nejlepší je v metru, když mačkají ty čudlíky na dveře ještě během jízdy (nejlépe hned potom, co se vyjede z první stanice) ještě v případě, kdy se automaticky všechny dveře všech vagonů otevírají sami.

46 Lady I. Lady I. | Web | 22. october 2014 at 10:56 | React

Jediné, s čím nesouhlasím, jsou ty deštníky. Ono i když mám deštník a mám schovanou hlavu, tak na ty nohy prostě prší. Takže chci být taky v suchu. Ten deštník složím a smáčknu se tam někam, aby se pod stříšku vešli i ostatní, třeba bez deštníků. Vždycky se zvládne vejít ještě člověk navíc. Mlátila bych jen ty lidi, co si stoupnou pod tu stříšku s tím deštníkem rozevřeným. Wtf? Dvojí ochranu si prosimtebe praktikuj radši doma v posteli, abys neměl moc šancí se rozmnožit, díky.

Ale jinak je to svatá pravda. Člověk, který zasedne krajní sedadlo a tím úplně zabije přístup k sedačce u okna - PLESK! Dement, který zmáčkne tlačítko v metru třikrát (ještě lépe v momentě, kdy svítí červeně nebo vůbec, což je chvíle, kdy je ZBYTEČNÉ, ZBYTEČNÉ ho mačkat), a ještě po něm přijde retard, co do tlačítka pro jistotu bouchne pěstí, protože tím určitě to zastavení urychlí - PLESK, PLESK!
To vážně lidi za tu dobu, kdy tyhle nové soupravy jezdí, nepochopili princip fungování těch tlačítek?! Nebo jsou prostě jenom retardovaný?! Kdybych dostala bůra pokaždý, kdy mě v metru za tohle svrbí dlaň...!

47 Panda Panda | 5. november 2014 at 22:25 | React

Trochu mě děsí, jak se stalo, že je tu tolik komentářů, ale díky lidi, za názory, příhody, glosy - jste skvělí! :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama