Články a názory na tomto blogu jsou pouze mé vlastní (a více či méně ironické), a mohou se časem měnit. Blog slouží čistě pro zábavu a odreagování. Vznikl za mých pubertálních časů, a v té podobě zůstává dodnes. Odpusťte dospělému člověku, že se rád vrací do svých rozjívených let. ☺☻♥

Makový mužíček

24. september 2013 at 13:52 | Panda aneb M_Y |  Povídky

Jdu večerní rušnou ulicí a nevšímám si lidí, které má pomalá chůze očividně dráždí. Otáčejí se na mě, jako by říkali - jsem lepší než ty, kliď se mi z cesty. Je jim jedno, že nemám zrovna dobrý den. Brzy proto ulici raději opouštím a vydávám se do tichého parku, kde se zklamaná zastavím u jezírka. V tom mi něco zavíří před obličejem.

Zamžikám očima. Najednou vidím spousty malých drobných korálků, které se sypou kolem mě. Chytám jich pár do dlaně a prohlížím si je. To nejsou korálky… To jsou maková zrníčka! Rozpačitě se rozhlížím odkud se tu zrnka vzala, když mi někdo poklepe na rameno. Brada mi spadne údivem.

Makový mužíček, který jakoby vypadl ze stejnojmenné knížky Františka Nepila, se usmívá od ucha k uchu a začíná kolem mě vesele poletovat na své - samozřejmě létací - makovičce.

"Každý má důvod být smutný, to ale neznamená, že si nemůže vybrat být veselý…" uslyším jeho tichý hlásek, a v zápětí makovička startuje a nechává za sebou namodralou mlhu z makových zrníček. Kroužím rty do úsměvu, otáčím hlavu směrem kam letí, a jako dítě na louce honící motýla se vrhám do nádherné, soumrakové mlhy. Chvíli ani nevidím, kam běžím; zastavuji se, až když najednou poznávám svůj domov, svůj pokoj a svou postel. Rozpřahuji ruce a zjišťuji, že mám na sobě pyžamo - a malý mužíček krouží nad mými barevnými peřinami. Jistě - vždyť Makový mužíček přináší lidem kouzelný, klidný spánek. Usmívám se ještě víc.

Lehám si do měkkých, pohodlných peřin. Do mé skvělé velké postele. Proč mě už dřív nenapadlo špatnou náladu prostě zaspat?

Uvelebuji se a cítím tichý šustot létací makovičky. Makový mužíček zpívá ukolébavku a sype mi mák na víčka. Proč jsem to vlastně byla smutná?

"Díky," vyklouzne mi z úst pouhou chviličku před tím, než začnu spokojeně dřímat.

Díky.
 

1 person judged this article.

Comments

1 Krutomýval Krutomýval | Web | 24. september 2013 at 17:09 | React

pekne. zvlast to o tom vyberu "byt stastny".  Sikovna pandicka.

2 panda panda | 27. september 2013 at 14:09 | React

Pandička děkuji panu Krutomývalovi a hodnocení a komentář ;)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama