Články a názory na tomto blogu jsou pouze mé vlastní (a více či méně ironické), a mohou se časem měnit. Blog slouží čistě pro zábavu a odreagování. Vznikl za mých pubertálních časů, a v té podobě zůstává dodnes. Odpusťte dospělému člověku, že se rád vrací do svých rozjívených let. ☺☻♥

Kterak politika kazí lidem spánek

15. october 2012 at 10:52 | Panda aneb M_Y |  Blábolení
Kdybych já hloupá nečetla Novinky.cz, tak mi možná lidi nebudou připadat jako takoví blbci.
Jako by nestačily ty samotný volby.
Přiznávám se bez mučení, nebyla sem volit, ač jsem mohla. Prostě mě to uplně minulo, ani sem nevěděla že to bylo zrovna tehdy a tam. Na zprávy sem nekoukala, noviny nečetla, nikde to nezahlídla a bylo mi to jedno. NIcméně, kdybych volit šla, vhodila bych pravděpodobně neplatný hlasovací lístek.
A dostáváme se k jádru pudla. PROČ právě neplatný hlasovací lístek?
Lidé na Novinkách (levicoví voliči na Novinkách, kteří mají nejvíc palců nahoru za levicové komentáře) očividně netuší, co hlasovací lístek způsobuje: Každý platný lístek jsou peníze. Pokud volíme stranu, která se dostane kam potřebuje, peníze z hlasovacích lístků připadnou jí. Pokud volíme stranu, která nezíská dostatečná procenta, peníze za její hlasovací lístek se rozdělí úspěšným stranám. A jediná situace, kdy nepřipadnou žádné straně žádné peníze, je ta, při níž je lístek neplatný.
To je co?
Proto je po těhle volbách víc jak 5 úrpcemt lístků (dvakrát víc jak v roce 2008) neplatných. Je to protest a zároveň jediná šance, jak jít volit, nevybírat menší zlo a zařídit, aby z lístků nepadali prachy do kapes politiků.
Takže, milí Novinkáři, než zas začnete nadávat na negramotnost, tupost a blbost lidí (na tu se nadává i všude jinde až až), tak si zjistěte co můžete vědět.

Tímto se loučím a odcházím poslouchat na klavírní seminář klasické krásné kousky.
Hawk!
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama