Články a názory na tomto blogu jsou pouze mé vlastní (a více či méně ironické), a mohou se časem měnit. Blog slouží čistě pro zábavu a odreagování. Vznikl za mých pubertálních časů, a v té podobě zůstává dodnes. Odpusťte dospělému člověku, že se rád vrací do svých rozjívených let. ☺☻♥

O čaji - I.

5. august 2012 at 11:23 | Panda aneb M_Y |  Čajovna
O ČAJI
První šálek laská mé suché rty a hrdlo,
durhý tříští stěny osamnělého smutku,
třetí hledá vyschlé prameny říček v duši,
aby nalezl příběhy pěti tisíců svitků.
Se čtvrtým odchází bolest minulých křivd,
pátý očišťuje mé maso a kosti,
se šestým se spojuji s nesmrtelnými,
potěšení ze sedmého mohu sotva snést.
Čerství vítr proniká mými křídly,
jak si razím cestu na Pcheng-laj.

(Lu Tchang)

Na začátek bych vás jen ve vší stručnosti chtěla přivítat v nové rubrice. Znáte mě přinejmenším jako japanofila, a dobré čaje jsou mou velkou libůstkou - protože čaje jsou mou další zálibou a jsem jejich nezměrný piják a obdivovatel.
Určitě budu popisovat vzezření nejrůznějších čajoven z Číny a Japonska za doby nejrůznějších dynastií až po současnost, o čajových obřadech nemluvě, stejně jako o tom, co je vůbec k přípravě tradičního čaje potřeba. Než časem dojdu k těmhle všem věcem, začnu jednoduše - co čaj vůbec je.
Pár základních faktů
Dnes se za čas považuje prakticky cokoliv, co je usušené, zalije se vodou (nebo se povaří), slije a následně pije.
Toto všechno jsou výluhy - počínaje louhovanými léčivými rostlinami, travami, nebo ovocem. Pravý čaj pochází z jedné rostliny - čajovníku - což je druh kamélie, který se pěstuje v různých částech světa a v různých podmínkách.
Rozlišování čajů závisí hlavně na těchto věcech: Na místě sběru, době sběru (i když to není tak důležité, obecně jsou nejlepší čaje z jarních sběrů), a způsobu fermentace.
Podle legeny byl čaj náhodně objeven Šen-nungem, Božským oráčem. Dnes je mimochodem uctíván jako jeden ze tří mýtických čísnkých vladařů. Čaj objevil, když mu pár lísků spadlo do vody. Podle jiné legendy zase ochutnával různé rostliny až se nakonec otrávil, a čaj mu posloužil jako lék.
Japonská legenda, (která je přirozeně starší), spojuje čaj s indickým mnichem (v jap. Daruma). Ten meditoval devět let, až si jednoho dne odřízl víčka, aby ho nepřemohl spánek. Na místě, kam víčka dopadla, vyrostla rostlina - čajovník čínský, z jehož listů se připravuje nápoj zahánějící spánek.
Když jsme u toho, čaj opravdu zahání únavu. Obsahuje malé množství kofeinu, a tudíž není tak ,,škodlivý" jako silnější káva. Jeho chemické složení obsahuje zmiňovaný kofein, éterické oleje (silice) a polyfenoly.
Všechny čaje obecně jsou nějak zdraví prospěšné. Dají se rozdělit podle toho, zda pomáhají trávení, snižují cholesterol, zahání horečku, bolesti a únavu. V dávných dobách se hojně používaly místo léků.
Dnes je čaj jednou z nejvyváženějších surovin Číny. Obecně jsou hlavní pěstitelské oblasti v Číně, Japonsku, Indii, a v Arabském světě. V čajových plantážích v době sběru sběratelé obírají mladé lístky, které pak putují na další zpracování.
***
Článek sem převzala a jen mírně zkorekrovala z webu otaku-vysocina.cz, kde jsem ho prezentovala popvé. Jelikož stránky jsou teď překopané a mě je líto tyhle články hodit do koše, rozhodle sem se je dát sem :) Není a nebude to nic extra odborného, ale třeba budu užitečná alespoň některými informacemi.

Y.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Kája Kája | Web | 23. june 2015 at 10:04 | React

Jak já miluju čaje!

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement